Grand Prix 2014 ruszy 5 kwietnia w Auckland

zuzelOrganizatorzy cyklu Grand Prix poinformowali na swojej oficjalnej stronie, że zmagania o Indywidualne Mistrzostwo Świata w sezonie 2014 rozpoczną się 5 kwietnia na torze w Auckland w Nowej Zelandii.

- To wielka przyjemność znów zabrać ze sobą najlepszych na świecie poza Europę i rozpocząć cykl właśnie w Auckland. To miasto naprawdę żyje tym turniejem. Nie muszą wydawać mnóstwo pieniędzy na kosztowne podróże na inny kontynent, aby mieć tych najszybszych żużlowców u siebie na wyciągnięcie ręki – wyznał Paul Bellamy, szef firmy BSI Speedway, organizującej zmagania o Indywidualne Mistrzostwo Świata.

- To także świetna wiadomość dla fanów z Australii. Już teraz mogą sobie zaplanować wyjazd na te zawody i kupić wcześniej bilety. Spodziewamy się, że przez Morze Tasmańskie przybędzie spora grupa fanów speedwaya – sternik BSI Speedway.

Grand Prix Nowej Zelandii w tym roku zakończyło się znakomicie dla polskich żużlowców. Na obiekcie Western Springs triumfował Jarosław Hampel, a drugi był Tomasz Gollob. Tylko pierwszy z nich ma jeszcze szansę na wywalczenie miejsca na podium w klasyfikacji generalnej. Mistrz świata sprzed trzech lata musi walczyć o miejsce w czołowej ósemce, gwarantującej starty w przyszłorocznych zmaganiach cyklu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>